Czym są podświetlane kasetony reklamowe?

Podświetlane kasetony reklamowe.

Zwiększenie widoczności firmy i łatwiejsze zlokalizowanie jej możliwe jest dzięki kasetonom reklamowym. To nowoczesna forma reklamy, która bazuje na wykorzystaniu wytrzymałych materiałów zewnętrznych i oświetlenia LED. Dla uzyskania najlepszego rezultatu wyposażane są w szereg udogodnień, które jeszcze skuteczniej przyciągają wzrok przechodniów. Poznaj je bliżej!

Czym jest kaseton reklamowy?

Widoczne na ulicach i w centrach handlowych kasetony reklamowe są skutecznym narzędziem marketingowym, które pomagają firmom przyciągać uwagę klientów i wyróżniać się w tłumie. Dzięki wykorzystaniu oświetlenia mogą być widoczne przez całą dobę, co zwiększa ich efektywność reklamową.

Mówiąc wprost, kaseton reklamowy to rodzaj reklamy zewnętrznej lub wewnętrznej, która wykorzystuje oświetlenie do zwiększenia widoczności i atrakcyjności komunikatu reklamowego. Są one często stosowane w celu promowania firm, produktów lub usług w miejscach publicznych, takich jak ulice, centra handlowe, restauracje, hotele, czy biurowce. Może być wykonany z takich materiałów jak:

  • dibond;
  • aluminium;
  • plexi;
  • innego metalu.

Dodatkowo można wyróżnić kasetony podświetlane w formie jednostronnej lub dwustronnej. Przyjmują dowolne kształty, ale najczęściej można spotkać je w wariancie regularnych brył geometrycznych.

Jak zbudowane są kasetony podświetlane LED?

Kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i trwałości tej formy reklamy jest solidna konstrukcja. Kaseton podświetlany zbudowany jest z wytrzymałych materiałów, które jednocześnie zapewniają najwyższy poziom estetyki. Poza tym wewnątrz reklamy jest miejsce na podświetlenie LED. Wykorzystuje się je po to, by zapewnić jak najlepszy poziom jednolitego podświetlenia całej powierzchni. Światła LED są energooszczędne i mogą być stosowane również na zewnątrz pomieszczeń w reklamach. Kasetony świetlne wyposażone w tę formę oświetlenia spełniają swoją rolę zarówno w dzień, jak i po zmroku.

W zależności od miejsca montażu elementu wymaga się różnego poziomu szczelności. W pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy czy centra handlowe kasetony LED nie muszą być maksymalnie szczelne. Nie są narażone na zmienne warunki atmosferyczne czy skrajne temperatury. Inaczej rzecz ma się z reklamami zewnętrznymi, które swoją konstrukcją muszą spełniać wyższe wymagania.

Dlaczego stosuje się kasetony podświetlane LED?

Jest kilka powodów, które decydują o wysokiej popularności tej formy reklamy. Prezentowanie treści przez reklamy podświetlane jest dobrym sposobem na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów. Oprócz tego widoczne są następujące korzyści:

  • Zwiększenie widoczności. Kaseton reklamowy LED jest doskonałym sposobem na wzmocnienie widoczności reklamy, zwłaszcza w nocy lub w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki oświetleniu LED można sprawić, że reklama będzie widoczna przez całą dobę, przyciągając uwagę potencjalnych klientów.
  • Budowanie świadomości marki: Kasetony reklamowe podświetlane pozwalają firmom promować swoje logo, nazwę i wizerunek marki. To pomaga w zwiększaniu rozpoznawalności, co jest istotne dla długotrwałego sukcesu biznesowego.
  • Łatwa lokalizacja siedziby. Kasetony LED są często wykorzystywane do przekazywania informacji o lokalizacji firm, godzinach otwarcia, numerach telefonów czy ofertach specjalnych. Pomagają one klientom w łatwiejszym znalezieniu interesujących ich usług lub produktów.
  • Mniejsze koszty promocji. Oświetlenie LED jest energooszczędne i trwałe, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Dzięki temu kasetony reklamowe podświetlane są ekonomiczną formą reklamy.
  • Zwiększenie atrakcyjności firmy. Oświetlenie kasetonów reklamowych dodaje im wyrazistości i atrakcyjności. Kolory są bardziej intensywne, a grafika czy tekst stają się bardziej czytelne, co sprawia, że reklama jest bardziej przekonująca i przykuwa uwagę.

Powyższe korzyści powodują, że kasetony reklamowe LED są dzisiaj niezwykle popularne. Do ich stworzenia warto wybrać firmę z szerokim doświadczeniem projektowym i montażowym oraz odpowiednim zapleczem produkcyjnym.

Scroll to Top